NEGURA BUNGET в Кишиневе 19 Февраля 2011

Модераторы: gloom, dexta, Primus man

Ответить
Atheist
Новичок
Сообщения: 29
Зарегистрирован: Сб янв 15, 2005 21:41
Контактная информация:

NEGURA BUNGET в Кишиневе 19 Февраля 2011

Сообщение Atheist »

Впервые в Молдове NEGURA BUNGET (Ambient / Black Metal / Folk), Румыния. Легенда румынского метала посетит нашу страну в рамках нового тура 2011 года с презентацией нового альбома и новой программы. Я уверен что большенству не надо рассказывать кто это и с чем это едят. Надо идти, факт !

Время и дата: 19 Февраля 2011, 21:00

Место проведения: The ALBION CLUB (Ул. Пушкина, 22 (Дом Печати))

Cтоимость: 100 Лей
Аватара пользователя
shagrath
Завсегдатай
Сообщения: 2569
Зарегистрирован: Сб дек 20, 2003 22:34

Сообщение shagrath »

из этой темы
VJ Sunn писал(а):Цитата:
Pot sa promit in numele formatiei ca vom face tot posibilul in a ajunge la Chisinau cu prima ocazie.

Обещанного три года ждут...
оказалось, что два года :)
Atheist
Новичок
Сообщения: 29
Зарегистрирован: Сб янв 15, 2005 21:41
Контактная информация:

Сообщение Atheist »

Negru (Negura Bunget): "Suntem bucurosi ca vom ajunge in sfarsit la Chisinau pentru primul concert Negura Bunget in Moldova. In 2011 sarbatorim 15 ani de existenta, si e pacat ca nu am reusit sa ajungem pe acolo mai repede. E adevarat ca data trecuta am avut niste probleme cu intrarea in Moldova, dar acum stim exact ce avem nevoie, si totul e pregatit deja! Va asteptam prentru un show special!"

Coro (Axa Valaha Productions): "Pentru mine Republica Moldova si Chisinau reprezinta un reper cu totul special in materie de metal underground si nu numai. Ma leaga multe de Chisinau, am multi prieteni acolo si ma bucur ca organizatorii festivalului Brutal Attack, pe care il consider cel mai important eveniment undeground din Republica Moldova, au acceptat oferta mea de a-i aduce pe Negura Bunget la Chisinau pentru un concert cu totul special, un recital de 90 de minute, care va trece prin toata discografia celei mai faimoase trupe black metal din Romania. Un concert Negura Bunget nu se reduce doar la muzica metal, este un univers complex, metal, muzica traditionala de factura folk, instrumente traditionale cum ar fi naiul, tambalul, xilofonul sau toaca, adunate intr-un tot unitar. Bineinteles ca, pentru a obtine cele mai bune rezultate, Negura Bunget va folosi la Chisinau propriul backline, respectiv propriul sunetist, pentru un recital cu siguranta de tinut minte. In final, pentru a calma spiritele si indoielile cauzate de anularea in-extremis a precedentului concert Negura Bunget la Chisinau, vreau sa spun ca am pregatit acest turneu pana la cele mai mici amanunte, am o experienta destul de consistenta in a rezolva formalitatile vamale de la granita Republicii Moldova si, asa cum nicio trupa care a ajuns prin intermediul meu in agenda Brutal Attack n-a lipsit niciodata de la Chisinau, nici Negura Bunget nu va lipsi de la intalnirea cu ascultatorii de metal de la Chisinau cu ocazia concertului din 19 februarie. Ne vedem acolo!"
Ответить

Вернуться в «Музыка»