Lucru la fabrica de peste.

Ответить
Аватара пользователя
gre_en_88
Новичок
Сообщения: 4
Зарегистрирован: Чт апр 30, 2009 19:50

Lucru la fabrica de peste.

Сообщение gre_en_88 »

Lucru la fabrica de peste.

Daca cineva vrea sa lucreze in asa loc nu va sfatui de loc. Personal am lucrat la o fabrica de pe str. Uzinelor, unde am rezistat numai 4 zile.Am intrat la lucru prin niste cunoscuti dar nu ma-m asteptat c-o sa fie asa de greu. M-ai pe scurt lucram cite 11 ore pe zi (8.00-19.30), 6 zile saptamina (simbata era zi scurta 8.00-17.00) . Eram hraniti la amiaza, aveam imbracaminte speciala, dar lucram ca caii. De lucru era tot timpul si nu prea aveai cind sa stai. In general curatam pestele de mate, taiam capul, impachetam pestele il incarcam in vene , faceam curetenie si altele. Putoarea de peste era peste tot chiar si dupa ce faceam dus oricum putea de la mine. Piciorele erau ude, si de la aceasta te scarpinau talpile si totodata de dureau de la stat in picioare. Plus la asta se intimpla ca te impungi de la peste sau chiar mici taietuiri de la cutit. Dupa prima zi ma dureau toti mushii ,iar de spinar nici nu mai spun. Cu toae ca lucram aproape fara sa ma odihnesc eram mereu grabit sa lucrez mai repede. Colectivul nu era din cel mai bun, maturi si prostii la tot coltul, si chiar isi bateau joc de un lucrator bolnav psihic. (adica prost). Salariu, pentru asa grafic era undeva de 3500 lei, adica aproximativ pe zi 135 lei. Eu socot putin pentru asa lucru, mai ales ca-i periculos si greu. Primele 10 zile le sunt ca un termen de incercare , daca pleci in aceste zile nu primesti nimic bani dar daca ramai respectiv ti le includ in salariu. Din conducerea firmei toti erau rusi, iar lucratori majoritatea moldoveni. Ultimii lucrau ca nebunii, chiar nu-mi inchipuiam cum lucreaza uni de citiva ani acolo.

Asa ca daca vreti sa lucrati la peste mai ginditiva oadata. Cit n-ar fi salariu da mare, o sa puteti oare sa rezistati la asa munca.

Un exemplu de fabrica de peste:

Изображение
Аватара пользователя
MAPADEP
Юзер
Сообщения: 148
Зарегистрирован: Ср сен 27, 2006 07:31
Откуда: Kishinev
Контактная информация:

Сообщение MAPADEP »

1. Ce acolo face copil?

2. Numai 3500, dar premii, bonusuri, etc... ?

[off]добавлено спустя 2 минуты:[/off]

3. Ce inseamna inscriptie "work and travel"?

4. Cum se numeste fima?

5. Davada ca postul tau nu este fake.
Аватара пользователя
gre_en_88
Новичок
Сообщения: 4
Зарегистрирован: Чт апр 30, 2009 19:50

Сообщение gre_en_88 »

1.Foto e doar un exemplu.
2.Nu vreau sa numesc firma.
3.N-am de gind sa mint , ci sa dau un sfat.
4.De bonus si premii nu sa vorbit nimic.
Аватара пользователя
MAPADEP
Юзер
Сообщения: 148
Зарегистрирован: Ср сен 27, 2006 07:31
Откуда: Kishinev
Контактная информация:

Сообщение MAPADEP »

daca nu vrei sa numi firma -> FAKE
Ответить

Вернуться в «Черный список фирм»